Вплив пандемії Covid-19 на загострення проблем бідності в Україні

Автор(и)

  • А. Ю. Зулінська

Ключові слова:

пандемія COVID-19; бідність працюючих; прожитковий мінімум; винагорода за працю; заробітна плата; неповна зайнятість; наслідки бідності

Анотація

У статті досліджено вплив пандемії коронавірусу на загострення проблем бідності в Україні. Проаналізовано Цілі сталого розвитку, та їх першочергових завдань, котрі потребують консолідації зусиль усього світового товариства, щодо проблеми бідності. За останні роки було зроблено багато роботи, але, незважаючи на позитивний прогрес у подоланні цього негативного явища, бідність знову набирає обертів через прогрес промислової революції та надзвичайну ситуацію, спричинену пандемією коронавірусу COVID-19. Однак цей процес ускладнюється тим, що бідність поширюється серед працездатного населення. Це явище матиме багато негативних наслідків, тому сьогодні подолання бідності все ще є важливою проблемою, з якою стикаються уряди та суспільства у всьому світі. З огляду на це, стаття має на меті вивчити феномен української робітничої бідності, вивчити основні причини та наслідки бідності українських робітників та висунути пропозиції щодо подолання цього явища. Аналіз рівня бідності українського населення та робітників показує, що уряд та населення по-різному розуміють бідність, про що свідчать офіційні дані: згідно з методом, що використовується для розрахунку бідності, бідність зменшилася, але згідно з опитуваннями домогосподарств, більшість людей вважають себе дуже бідними.

Посилання

Бородчук Н., Черенько Л. Боротьба з COVID-19 в Україні: початкові оцінки впливу на бідність. URL: https://www.unicef.org/ukraine/media/5811/file/COVID%20impact%20on%20poverty%20ukr.pdf.

Вплив коронавірусної кризи на бідність: перші наслідки для України. URL: https://idss.org.ua/arhiv/poverty_ forecast.pdf.

Задорожна С. М. Інституційні механізми подолання бідності в Україні. Публічне адміністрування: наукові дослідження та розвиток. 2016. № 2. С. 37–55. 4. ООН: більше мільярда людей можуть опинитись у бідності через пандемію COVID-19. URL: https://www.dw.com/uk/oon-bilshe-miliarda-liudei-mozhut-zh yty-u-bidnosti-do-2030-roku-cherez-pandemiiucovid-19/ a-55809216. 227

Пятин A. Всемирный банк спрогнозировал первый за 20 лет скачок числа «крайне бедных» из-за COVID-19. URL: https://www.forbes.ru/newsroom/ finansy-i-investicii/410753-vsemirnyy-bank-sprognoziro valpervyy-za-20-let-kachok-chisla.

Україна на карантині: моніторинг суспільних настроїв [Електронний ресурс] // Соціологічна група «Рейтинг». – 2020. URL: http://ratinggroup.ua/files/ratinggroup/reg_files/rg_ua_cc_iii_wave_press.pdf

Цілі сталого розвитку 2016–2030. Представництво ООН в Україні: веб-сайт. URL: http://www.un.org.ua/ ua/tsili-rozvytku-tysiacholittia/tsili-staloho-ozvytku (дата звернення: 22.04.2020).

Хомяк М. Бідність в Україні у показниках соціальної статистики. Соціологічні студії. 2013. № 2 (3). С. 70–76.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-11-15

Номер

Розділ

Економічні науки