Фонетичні процеси в контексті розвитку англійської та німецької мов

Автор(и)

  • А. І. Сорока

Ключові слова:

фонетичні процеси; системний підхід; аналіз; англійська мова; німецька мова

Анотація

У пропонованому дослідженні подана інформація про фонетичні процеси у розвитку англійської та німецької мов у зіставному аспекті. Методологічною основою роботи став зіставний метод, що уможливлює висвітлення спільних і відмінних фонетичних ознак у складі досліджуваних одиниць в обох мовах. Встановлено, що німецька та англійська розмовна мови сприяють значними модифікаціям кількісних та якісних характеристик приголосних та голосних, оскільки характеризуються невимушеністю, прискореним темпом мовлення на комунікативно ненавантажених ділянках і певною недбалістю вимови звукових сегментів. Серед основних причин варіативності приголосних у мовленнєвому потоці можна виділити комбінаторно-позиційні та просодичні чинники, а також комунікативну динаміку мовленнєвого повідомлення.

Посилання

Duden Deutsches Universalwörterbuch / hrsg. und bearb. vom Wissenschaftlichen Rat und den Mitarbeitern der Dudenredaktion unter der Leitung von G. Drosdowski. Mannheim; Leipzig; Wien; Zürich: Dudenverlag, 2000. 224 s.

Колесник О. С., Гаращук К. В. Теоретична фонетика англійської мови: навч. Посібник. Житомир, 2015. 233 с.

Fernandez M. C. Vowel change in English and German: a comparative analysis. Spain: 2017/2018. 27 p.

Beekes R. S. P. Comparative Indo-European Linguistics: An Introduction. Amsterdam. Philadelphia: John Benjamins Publishing Company. 2011. 29, 171.

Salmons J. A History of German: what the past reveals about today’s language. Oxford: Oxford UP. 2012. 236 p

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-11-30

Номер

Розділ

Філологія