Формування цифрової компетентності

Автор(и)

  • В. В. Школьнікова

Ключові слова:

цифрова компетентність; цифрова грамотність; освіта; цифрові навички

Анотація

У статті розглядається проблема формування цифрової компетентності в сучасному світі. Відзначається, що формування цифрової компетентності повинно бути не лише завданням окремих осіб, але й системною діяльністю держави та освітніх інституцій, а також забезпечити доступність цифрових технологій для всіх верств населення. Акцентується увага на необхідності постійного розвитку цифрової компетентності через швидкі зміни в технологічному середовищі. Для цього важливо стимулювати саморозвиток і самоосвіту в галузі цифрових технологій.

Посилання

«Цифрова грамотність». Онлайн-тестування для педагогічних працівників. Всеосвіта. URL: https://vseosvita.ua/lp/cyfrogram (дата звернення: 12.03.2023).

Кудлай В. О. Формування цифрової грамотності особистості в сучасному інформаційному просторі. Записки з українського мовознавства. Т. 2(26). 2019. С. 161–168.

Тілікіна Н. В. Медіа-, інформаційна і комп’ютерна грамотність як компоненти цифрової грамотності. Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Випуск 29. 2021. С. 46–56.

Будник О. Підготовка вчителя до розвитку цифрової грамотності учнів нової української школи. Освітні обрії. Випуск 1(50). 2020. С. 140–145.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-05-03

Номер

Розділ

Природничі та технічні науки