Меморіально-монументальний простір міста Калинівка як вияв історичної пам’яті про Другу світову війну.

Автор(и)

  • I.A. Humenchuk

Ключові слова:

меморіально-монументальний простір, історична пам’ять, місця пам’яті, пам’ятник

Анотація

У статті досліджується візуальна складова у формуванні історичної пам’яті мешканців малого міста. Огляд символічного простору, основу якого складає культурна спадщина, свідчить про його залежність від політичних і соціально-економічних процесів. Предметом дослідження виступають монументальні об’єкти міста Калинівки, присвячені учасникам Другої світової війни. Спираючись на методи узагальнення, контент-аналізу, історико-типологічний, вдалося дійти таких висновків. Монументально-меморіальний простір щодо Другої світової війни у Калинівці формувався впродовж 1955– 2014 рр. Найбільше пам’ятників було встановлено протягом 1970-х рр. Загалом у меморіальному просторі міста монументи, присвячені Другій світовій війні, переважають, внаслідок чого колективні уявлення про останню світову війну передаються з покоління до покоління.

Посилання

Хальбвакс М. Коллективная и историческая пам’ять. Неприкосновенный запас. Дебаты о политике и культуре. 2005. № 2–3. С. 12–35.

Нора П. Теперішнє, нація, пам’ять. Київ: Кліо, 2014. 272 с.

Коннертон П. Як суспільства пам’ятають. Київ: Ніка центр, 2013. 184 с.

Загило В., Запорожець М. Калинівка. Одеса: Маяк, 1981. 48 с.

Пам’ять місцевого виробництва. Трансформація символічного простору та історичної пам’яті в малих містах України / О. Гриценко. Київ: К.І.С., 2014. 352 с.

Гайдай О. Кам’яний гість. Пам’ятники Леніну в Центральній Україні. Київ: К.І.С., 2018. 280 с.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Історія, філософія, право