Функційні особливості питальних речень у політичному дискурсі
Ключові слова:
комунікація; питальна конструкція; питальне речення; політичний дискурс; функції питальних реченьАнотація
У цьому дослідженні подана інформація про функціонування питальних речень у політичному дискурсі. Визначено основні сфери використання та роль питальних речень у політичних текстах. Основою роботи є різні методи досліджень, серед яких є системний підхід, принцип наукової об’єктивності, принцип критичного та структурно-системного підходу до літературної та джерельної бази роботи. Специфіка досліджуваної теми передбачає застосування описового та структурного методів, що дало змогу виділити мету питальних речень у політичному дискурсі, а також їх первинні та вторинні функції.
Посилання
Вендина Т. И. Семантика оценки и ее манифестация средствами словообразования. 1997. № 4. С. 41–48.
Шарапановська Ю. В. Теоретичні засади аналізу політичного дискурсу. Молодий вчений. 2016. № 4. С. 428–431.
Вольфовська О. О. Фоностилістичні особливості промови як різновиду публічного мовлення політиків. Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія : Філологічна. 2015. Вип. 52. С. 57–60.
Промова Президента з нагоди Дня Незалежності України. URL: https://www.president.gov.ua/news/promova-prezidenta-z-nagodi-dnya-nezalezhnosti-ukrayini-62953 (дата звернення: 11.03.2021)
Вінтонів М. О., Вінтонів Т. М., Мала Ю. В. Синтаксичні засоби експресивізації в українському політичному дискурсі. Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2018. 336 с.
Послання Президента України Володимира Зеленського до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України. URL: https://www.president.gov.ua/news/poslannya-prezidenta-ukrayinivolodimira-zelenskogo-do-verho-64717 (дата звернення: 14.03.2021)
Виступ Президента України Володимира Зеленського на позачерговому засіданні Верховної Ради. URL: https://www.president.gov.ua/news/zvernennya-prezidenta-do-uchasnikiv-vseukrayinskogo-onlajn-f-65653 (дата звернення: 14.03.2021)