Соціальні мережі як зброя та інструмент впливу в умовах інформаційної війни

Автор(и)

  • Ю. В. Бойко

Ключові слова:

соціальні мережі; інформаційні війни; інформаційні відносини; інформація; інформаційно-психологічний вплив

Анотація

В умовах швидкого розвитку інформаційних технологій та мережі Інтернет, населення стає більш залежним від інформації, яка їм постійно подається. У даному дослідженні подано аналіз методів та особливостей маніпулювання за допомогою соціальних мереж, розкрито їх роль у суспільних відносинах та у розвитку інформаційної боротьби. Наведено методологічну складову впливу в умовах інформаційної війни, простежено вплив та методи маніпуляції з використанням інформаційно-комунікаційної мережі Інтернет, розкрито підходи до створення та керування конфліктними ситуаціями у соціальних мережах.

Посилання

Статистичні дані досліджень 2020 року. URL: https://marketer.ua/ua/the-most-popular-social-networksin-the-world/

Бойко Г. А. Віртуальність як частина життєдіяльності людини сучасності. URL: http://intkonf.org/boyko-ga-virtualnist-yak-harakteristika-zhittediyalnostilyudini-21-stolittya. Назва з екрана.

Почепцов Г. Інформаційна війна як інтелектуальна війна. URL: http://osvita.mediasapiens.ua/ material/13303. Назва з екрана.

Сибирякoв С. Соціальні медіа як середовище архетипного впливу на масову свідомість. URL: http://www.kbuapa.kharkov.ua/e-book/putp/2013-1/doc/4/08.pdf. – Назва з екрана.

Olha Anisimova, Lesia Kovalska, Oksana Peleshchyshyn Opportunities of Social Networks in Educational Activities. Control, Optimisation and Analytical Processing of Social Networks. Proceedings of the 2nd International Workshop on Control, Optimisation and Analytical Processing of Social Networks (COAPSN 2020). Lviv, Ukraine, May 21, 2020. 137–151. URL: http://ceur-ws.org/Vol-2616/paper12.pdf

Ковальська Л. А. Ретроспективний потенціал інформаційних ресурсів: теоретичні аспекти. Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. Київ, 2020. № 3. С. 23–31.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-05-07

Номер

Розділ

Природничі та технічні науки