Становище юдейської громади Буковини у повоєнний період

Автор(и)

  • О. О. Ісупова

Ключові слова:

етнічна історія; єврейська етнічна спільнота; юдейська громада; Буковина; Україна

Анотація

У дослідженні розглянуто єврейську етнічну громаду Буковини, долі євреїв у повоєнний період. Ми зупинились на вивченні долі конкретних особистостей з середовища єврейської громади, з’ясовуючи через їхні спогади соціально-економічний стан, пріоритети суспільного життя за радянської влади. Були з’ясовані чисельність, віковий склад, міграційні тенденції усередині єврейської людності. Розкриті фактори і напрямки діяльності єврейської громади Буковини у повоєнний період, з’ясовані стан суспільно-політичного життя єврейських громад у досліджуваний період.
Методами дослідження, які значно допомогли у вивченні історії євреїв Буковини, виступають методи історизму, ретроспективи та перспективи, що використані за-для реконструкції історичних подій та кількісно-статистичний метод для аналізу матеріалів, котрі пов’язані з етнодемографічними процесами.

Посилання

Центральний державний архів громадських об’єднань України. Ф. 1. Оп. 23. Спр. 817. 92 арк.

Інтерв’ю Яворської І. з Кларою Кац, Бертою Миюнц та Йосипом Борсуком. Чернівці, 2013, лютий.

Дробязко Л. Репрессированные еврейские писатели Украины (документы архивно-следственных дел и материалы их частных архивов). Нафтали Серф-Кон. Голокост і Сучасність. 2003. № 2. С. 16.

History of the Jews in the Bukovina. Tel Aviv: Olamenu, 1962. Volume 2. 230 p.

Інтерв’ю з В. Кіршенблатом. Чернівці, 2013, серпень.

Державний архів Чернівецької області. 1944. Спр. 35. Арк. 109.

Марусик Т. В. Єврейська інтелігенція Буковини і радянська влада (40-ві роки 20 ст.). Проблеми історії. Дніпропетровськ: Центр «Ткума», Запоріжжя: Прем’єр, 2005. Вип ІІ. С. 106.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-27

Номер

Розділ

Історія та міжнародні відносини