Історія визначної родини у Вінницькому літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського

Автор(и)

  • О. Ю. Барбелюк

Ключові слова:

Михайло Коцюбинський; родина; музей; експозиція

Анотація

У статті досліджено потенціал експозицій Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського у вивченні родини письменника. З цією метою простежено його родовід, умови його зростання, виховання й становлення особистості, значення Коцюбинських для культурного життя Вінниці. Показано історію будинку музею. Відстежено роль Хоми Коцюбинського у збереженні та започаткуванні музейного простору. Здійснено аналіз внутрішнього наповнення Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського. Детально описано експонати, пов’язані з родиною, які зберігаються у музеї, та визначено їх важливість задля передачі пам’яті про визначного діяча прийдешнім поколінням.

Посилання

Михайло Коцюбинський і Вінниччина. URL: http://old.library.vn.ua/publications/2014/Kocybinskij_i_vinniccina.html (дата звернення: 12.03.2023).

Єременко Н. Музей Михайла Коцюбинського у Вінниці. Стожари Поділля. Вип. № 1. 2008. С. 21–23.

Офіційна сторінка Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського. URL: http://kotsubinsky.vn.ua/about-us/ (дата звернення: 12.03.2023).

Літературно-меморіальний будинок-музей М. Коцюбинського (м. Вінниця). URL: https://drymba.com/uk/ 1036287-literaturno-memorialnyy-budynok-muzey (дата звернення: 12.03.2023).

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-05-01

Номер

Розділ

Історія та міжнародні відносини