Важливість технології «GPT-3» для сучасного та майбутнього мовознавства

Автор(и)

  • Б. Л. Писаренко

Ключові слова:

алгоритм; глибинне навчання; текст; трансформер; штучний інтелект

Анотація

У цьому дослідженні подана інформація про технологію «GPT-3» та її роль і значення у сучасній прикладній лінгвістиці та дотичних спеціальностях, про вплив штучного інтелекту на взаємодію користувачів з комп’ютерами через мову. Методологічною основою роботи є системний підхід, принцип наукової об’єктивності, критичного та структурно-системного підходу до літературної та джерельної бази роботи. Специфіка досліджуваної теми передбачає застосування порівняльного та структурного методу, а також узагальнення, що дало можливість виявити зміни у версіях технології, прослідкувати її основні етапи розвитку та визначити переваги і недоліки використання штучного інтелекту для генерації тексту.

Посилання

Brown Tom B.; Mann, Benjamin; Ryder, Nick; Subbiah, Melanie; Kaplan, Jared; Dhariwal, Prafulla; Neelakantan, Arvind; Shyam, Pranav. «Language Models are Few-Shot Learners». – Baltimore, Maryland, 2020. – 75 p. URL: https://arxiv.org/pdf/2005.14165v4.pdf. Дата звернення: 07.03.21.

Sagar, Ram. OpenAI releases GPT-3, the largest model as far. Analytics India Magazine. 2020. URL: https://analyticsindiamag.com/open-ai-gpt-3-language-model/. Дата звернення: 07.03.21.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-05-06

Номер

Розділ

Філологія